Γιάνγκ Μπόις – Λουκέρνη 2-1 (το live της αναμέτρησης)

Η Γιανγκ Μπόις, αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ αντιμετωπίζει την Λουκέρνη για την 7η αγωνιστική του ελβετικού πρωταθλήματος.

Οι βασικοί 11 ποδοσφαιριστές της Γιάνγκ Μπόις: Μβογκό,Φονμπέργκερν, Μπερτόν, Σουλεϊμάνι, Λέτσιαξ, Ραβέ,Φρέι, Ροσά, Σούτερ, Ζακάρια, Κούμπο

Live…

CYTAVISION - Live Sports

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι.

6′ Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, η μπάλα όμως περνάει άουτ.

13′ Κίτρινη κάρτα στον Ζακάρια. Καλή στημένη μπάλα για σέντρα για την Λουκέρνη.

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης, χωρίς να έχει σημειωθεί κάποια μεγάλη φάση μέχρι στιγμής.

18′ Γκολ για την Γιάνγκ Μπόις. Ο Σουλειμάνι βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με κοντινό πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να “γράψει” το 1-0.

35′ Καλή στιγμή για την Λουκέρνη, με τον Σνόουλι να προσπαθεί με λόμπα να σκοράρει, ωστόσο η μπάλα περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μβογκό.

43′ Γκολ 2-0 για την Γιάνγκ Μπόις. O Φράι έδωσε πάσα πάρε-βάλε στον Σουλειμάνι, ο οποίος σκόραρε και πάλι κάνοντας το 2-0.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

49΄ Προσπαθεί να απειλήσει η Λουκέρνη, όμως τα “χαλάει” στην τελική προσπάθεια.

50′ Χαμένο τετ α τετ για την Γιανγκ Μπόις, η οποία συνεχίζει να δημιουργεί προβλήματα στην άμυνα της Λουκέρνη,κυρίως μέσω των πολύ καλών της αντεπιθέσεων.

59΄Φάουλ σε καλό σημείο για την Γιανγκ Μπόις.

Συμπληρώθηκε μια ώρα παιχνιδιού και η εικόνα του ματς δεν έχει αλλάξει. Η Γιανγκ Μπόις αφήνει χώρους στην Λουκέρνη, τους οποίους δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί και προσπαθεί με αντεπιθέσεις να δημιουργήσει προβλήματα.

70′ Πιέζει η Λουκέρνη, χωρίς αποτέλεσμα.

73′ Αλλαγή για την Γιανγκ Μπόις. Μέσα ο Στσικ έξω ο Κούμπο.

78′ Κρατάει σχετικά εύκολα το σκορ η Γιανγκ Μπόις.

87′ Καλή ευκαιρία για την Λουκέρνη, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούν ούτε τώρα να την αξιοποιήσουν.

88′ Μεγάλη επέμβαση του τερματοφύλακα της Γιανγκ Μπόις, ο οποίος εξουδετερώνει ένα πολύ ωραίο σουτ των φιλοξενούμενων.

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

94′ Γκολ για την Λουκέρνη μειώνει στις καθυστερήσεις σε 2-1.