Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΓκέλα για Γιάνγκ Μπόις, δραματικό το φινάλε

Γκέλα για Γιάνγκ Μπόις, δραματικό το φινάλε

Η Γιάνγκ Μπόις, ο επόμενος αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στο Γιουρόπα Λιγκ, εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Σεν Γκάλεν σε ένα δραματικό φινάλε για την 10η αγωνιστική του ελβετικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό , όμως η απάντηση ήταν άμεση από την Γιάνκγ Μπόις που ισοφάρισε στο 11’ με τον Μπερτόνε.

Ο αγώνας παρέμεινε 1-1 μέχρι και το 90’ όπου προηγήθηκε για πρώτη φορά η Γιάνγκ Μπόις με τον Ντούα και φαινόταν πως θα έπαιρνε την νίκη, αλλά η Σεν Γκάλεν είχε άλλες προθέσεις και κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+4).