Στις νεάνιδες της ΕΝΑΔ το τρόπαιο

Η Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ κατέκτησε το κύπελλο καλαθόσφαιρα ΟΠΑΠ γυναικών Κ18, μετά την επικράτησή της στον τελικό του ΑΠΟΠ Πάφου (52-26), σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο «Νίκος Σολομωνίδης» στη Λεμεσό. Η ΕΝΑΔ μπήκε ελαφρώς πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήρε προβάδισμα με 12-7 στην πρώτη περίοδο, ενώ κατάφερε να αυξήσει τη διαφορά στο σκορ στους δέκα πόντους στο ημίχρονο (28-18).

Κατά την γ’ περίοδο το συγκρότημα του Τάκη Μιραλλάη δεν επέτρεψε στον ΑΠΟΠ να σκοράρει, με αποτέλεσμα το σκορ να οδηγηθεί στο 45-18. Με την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, η ΕΝΑΔ πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 52-26. Κορυφαίες του αγώνα ήταν η Έλενα Πηλακούτα με 19 πόντους και η Στέφανη Γεωργίου με 11 πόντους.