ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΔεύτερη ήττα για τους Αγαθοκλέους-Χρυσοστόμου στη Θεσσαλονίκη

Δεύτερη ήττα για τους Αγαθοκλέους-Χρυσοστόμου στη Θεσσαλονίκη

Δεύτερη ήττα γνώρισε το μεσημέρι της Παρασκευής στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Beach Volley U 22 που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη το δίδυμο Αγαθοκλέους – Χρυσοστόμου. Οι δυο πετοσφαιριστές έχασαν από τους Γάλλους Gauthier-Rat/Loiseau με 0-2 σετ (11-21, 17-21) σε 31 λεπτά αγώνα.

Οι Αγαθοκλέους – Χρυσοστόμου πάλεψαν τον αγώνα, αλλά οι Γάλλοι ήταν καλύτεροι και πιο έμπειροι, εξασφαλίζοντας τη νίκη.

Οι υποχρεώσεις των δυο πετοσφαιριστών στον όγδοο όμιλο ολοκληρώνονται στις 21:00 απέναντι στους Ουκρανούς Plotnytskyi και Denysenko  όπου θα παλέψουν για τη νίκη που ίσως τους δώσει την πρόκριση.