Πανευρωπαϊκό κλειστού στίβου: Δεν ανέβηκε στο βάθρο ο Τραΐκοβιτς

Ο Μίλαν Τραΐκοβιτς, αν και έκανε καλή εκκίνηση στον τελικό των 60 μέτρων με εμπόδια, δεν είχε ανάλογο τερματισμό και έμεινε εκτός βάθρου στους πανευρωπαϊκούς αγώνες κλειστού στίβου στο Βελιγράδι.

Ο αθλητής μας, με χρόνο 7.60, κατέκτησε την 6η θέση στο, ωστόσο έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Στον ημιτελικό ο Μίλαν Τραΐκοβιτς πέρασε ως πρώτος από τη σειρά του με χρόνο 7.56, επίδοση που αποτελεί νέο παγκύπριο ρεκόρ. Αναμφίβολα μια μεγάλη επιτυχία για τον πρωταθλητή μας που έρχεται να πλαισιώσει την παρουσία του στον τελικό των Ολυμπιακών Αγώνων το περασμένο καλοκαίρι στο Ρίο.

Ο πρωταθλητής μας σε έναν ακόμα μεγάλο αγώνα απέδειξε το πόσο μεγάλος αθλητής είναι. Ο Άγγλος Πότζι να τερμάτισε στην πρώτη θέση με 7.51, ο Γάλλος Λανγκάρντ ήταν δεύτερος (7.52) και 3ος ο Τσέχος Πετρ Σβόμποντα με 7.53.