ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΣΤΙΒΟΣΔεύτερος ο Ραφαήλ Αντωνίου

Δεύτερος ο Ραφαήλ Αντωνίου

Στους αγώνες «Σπανίδεια 2017» που έγιναν το Σάββατο 27 Μαΐου στη Θεσσαλονίκη προς τιμή του αείμνηστου Κώστα Σπανίδη, ο Ραφαήλ Αντωνίου κατέκτησε τη 2η θέση στη δισκοβολία ανδρών με βολή στα 54.52μ.

Στην ίδια διοργάνωση, ο έφηβος πρωταθλητής Γιώργος Κονιαράκης αναδείχθηκε νικητής στην κατηγορία του στο αγώνισμα της δισκοβολίας με 57.65μ. Στη διεθνή αθλητική συνάντηση «Παπαφλέσσεια» 2017, οι Τάσος Βασιλείου και Νεόφυτος Γεωργίου συμμετείχαν στα 400μ. εμπόδια και πέτυχαν 54.27 και 55.24 αντίστοιχα.

Τέλος, ο Νικόλας Φράγκου αναδείχθηκε 3ος στο αγώνισμα των 10000μ. στο Πρωτάθλημα που έγινε το Σάββατο 27 Μαΐου στα Μέγαρα. Ο Φράγκου σημείωσε ατομική επίδοση με 30.40.00 που τον κατατάσσει στους δέκα κορυφαίους αθλητές του αγωνίσματος στην Κύπρο.