ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΡάγκμπι: Επιστροφή στις νίκες για την Εθνική

Ράγκμπι: Επιστροφή στις νίκες για την Εθνική

Σήμερα, στον πρώτο αγώνα εναντίον της Εθνικής Αυστρίας στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νότιας Περιφέρειας Β,η Εθνική Κύπρου κέρδισε με 42-5. Με τη νίκη (5 Βαθμοί = 4 βαθμοί για τη νικη & 1 βαθμό για σκορ μεγαλύτερο από 3 τέρματα) η Εθνική βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με αγώνα λιγότερο.

Πρώτη με 8 βαθμούς η Σλοβενία (2 νίκες), 2η η Κύπρος με 5 βαθμούς, 3η η Αυστρία με 4 βαθμούς, 4η η Σερβία και 5η η Σλοβακία, την οποία αντιμετωπίζει η Εθνική στον επόμενο αγώνα εκτός στις 25 Νοεμβρίου. Επιστροφή στις νίκες για την Εθνική,  η οποία την περίοδο 2016-2017 είχε τη χειρότερη της σεζόν όπου έχασε αγώνες στα τελευταία λεπτά από την Ανδόρα (15-14) και την Κροατία (27-29).