ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΠόλο: Ολοκληρώθηκε η σεζόν

Πόλο: Ολοκληρώθηκε η σεζόν

Με τη διεξαγωγή του αγώνα Ν.Ο. Αμμοχώστου – Ν.Ο. Λάρνακας, ο οποίος βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους με 11-10, ολοκληρώθηκε η σεζόν στο πρωτάθλημα πόλο, σε όλες τις κατηγορίες.

Ο αγώνας ήταν ο τελευταίος, στο πλαίσιο της 6ης (αναβληθείσας) αγωνιστικής και με την ολοκλήρωση του βγήκε και η τελική κατάταξη στη βαθμολογία. Ως γνωστόν πρωταθλητής αναδείχτηκε ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου, για τρίτη σερί χρονιά, δευτεραθλητής ήταν ο Ναυτικός Όμιλος Μέσα Γειτονιάς, ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε ο ΑΠΟΕΛ.

Στην κατηγορία νέων πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Ναυτικός Όμιλος Μέσα Γειτονιάς, με δεύτερο τον Ναυτικό Όμιλο Πάφου και τρίτο τον Ναυτικό Όμιλο Λευκωσίας. Στην κατηγορία παίδων πρωταθλητής είναι ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου, στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας και τρίτη ήταν η Αμμόχωστος.

Βαθμολογία ανδρών (τελική): Ν.Ο. Πάφου 28, Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 28, ΑΠΟΕΛ 25, Ν.Ο. Λεμεσού 15, Ν.Ο. Λευκωσίας 14, Ν.Ο. Λάρνακας 13, Ν.Ο. Αμμοχώστου 0.

Βαθμολογία νέων (τελική): Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 36, Ν.Ο. Πάφου 28, Ν.Ο. Λευκωσίας 25, Ν.Ο. Λάρνακας 18, Ν.Ο. Αμμοχώστου 9, ΑΠΟΕΛ 6, Ν.Ο. Λεμεσού 3

Βαθμολογία παίδων (τελική): Ν.Ο. Πάφου 33, Ν.Ο. Λευκωσίας 26, Ν.Ο. Αμμοχώστου 25, Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 20, ΑΠΟΕΛ 13, Ν.Ο. Λάρνακας 6, Ν.Ο. Λεμεσού 0.