ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΟι νικητές όλων των κατηγοριών

Οι νικητές όλων των κατηγοριών

Πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 17-19 Μαρτίου στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Λυκείου Ακροπόλεως το ανοικτό τουρνουά μπάτμιντον του σωματείου Lefkosia Badminton Club (LBC), με τη συμμετοχή όλων των σωματείων σε κατηγορίες για τις ηλικίες κάτω των 15 ετών. Την πρωτιά στο απλό ανδρών κατέλαβε ο Ιάκωβος Αχεριώτης του σωματείου ΑΕΤΟΙ-ΑΤΙ, ενώ στο απλό γυναικών η Εύα Καττιρτζή του Μορφωτικός Έγκωμης κατέλαβε την πρώτη θέση.

Στο διπλό ανδρών πρώτευσαν οι Ιάκωβος Αχεριώτης και Άρης Καττιρτζής του σωματείου ΑΕΤΟΙ-ΑΤΙ, ενώ στην αντίστοιχη κατηγορία των γυναικών πρωταθλήτριες αναδείχθηκαν οι Χαρά Μιχαήλ και Εύα Καττιρτζή του σωματείου ΑΕΤΟΙ-ΑΤΙ. Τέλος, στον τελικό του διπλού μικτού νικητές αναδείχθηκαν οι Ιάκωβος Αχεριώτη και Εύα Καττιρτζή του σωματείου ΑΕΤΟΙ-ΑΤΙ.