Κολύμπι: Απόλυτη κυριαρχία της Αμμοχώστου


Με το καλημέρα έδειξε τις προθέσεις της και με το πέσιμο της αυλαίας απλά επιβεβαίωσε την απόλυτη κυριαρχία της. Για τον Ναυτικό Όμιλο Αμμοχώστου ο λόγος, που όπως και πέρσι, έτσι και φέτος, μετά την πανηγυρική κατάκτηση του πρωταθλήματος στην ανοικτή κατηγορία, σάρωσε σε όλες τις κατηγορίες των παγκύπριων πρωταθλημάτων. Ο προσφυγικός όμιλος, δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αμφισβήτησης και κατέκτησε με όλη του την άνεση τα πρωταθλήματα νέων/νεανίδων και παίδων/κορασίδων.

Στην τετραήμερη (14-17 Ιουλίου) μάχη των πρωταθλημάτων, στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λάρνακας, ο Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου με 415 βαθμούς κατέκτησε το πρωτάθλημα νέων/νεανίδων, με τον Ναυτικό Όμιλο Λεμεσού να ακολουθεί στην δεύτερη θέση με 260.5 και τον Ναυτικό Όμιλο Κερύνειας στην τρίτη με 181.5.  Στην κατηγορία παίδων/κορασίδων η Αμμόχωστος ήταν πρώτη με 459β., η Κερύνεια δεύτερη  με 314β. και τρίτη η Αγλαντζιά με 115β. Με την ολοκλήρωση των πρωταθλημάτων η σεζόν 2015-2016 στις εσωτερικές διοργανώσεις έληξε και πλέον η προσοχή είναι στραμμένη στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.

Πέρα από την επικράτηση της Αμμοχώστου στα πρωταθλήματα, είχαμε εκ νέου πολύ ενθαρρυντικά μηνύματα από τους αθλητές που πήραν μέρος. Συνολικά σημειώθηκαν 30 νέες παγκύπριες επιδόσεις, ένδειξη της προόδου που κάνει εκ νέου το άθλημα, μετά την ύφεση που παρατηρήθηκε τα δύο τελευταία χρόνια. Παράλληλα είχαμε και την ανάδειξη των καλύτερων κολυμβητών και κολυμβητριών στις κατηγορίες τους.

CYTAVISION - Live Sports

ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ

Κατηγορία Νέων: Χατζητττουλής Κωνσταντίνος (Λάρνακας) 731β. ΦΙΝΑ, 400μ. ελεύθερο 4.04.20

Κατηγορία Νεανίδων: Νεοφύτου Σωτηρία (Λεμεσού) 722β. ΦΙΝΑ, 100μ. πεταλούδα 1.02.40

Κατηγορία Παίδων: Ιακωβίδης Μάρκος (Λευκωσίας) 657β. ΦΙΝΑ, 50μ. πρόσθιο 30.67

Κατηγορία Κορασίδων: Αντωνίου Κάλλια (Λεμεσού) 710β. ΦΙΝΑ, 50μ. ελεύθερο 26.59

Κατηγορία Παμπαίδων Α’: Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος (Πάφου) 616β. ΦΙΝΑ, 400μ. ελεύθερο 4.18.61

Κατηγορία Παγκορασίδων Α’: Νικολαίδου Ιόλη (Αγλαντζιάς) 612β. ΦΙΝΑ, 200μ. ελεύθερο 2.13.01

Κατηγορία Παμπαίδων Β΄: Ελευθερίου Στέφανος (Αμμοχώστου) 490β. ΦΙΝΑ, 100μ. πρόσθιο 1.14.15

Κατηγορία Παγκορασίδων Β΄: Μπέκου Αναστασία (Μέσα Γειτονιάς) 567β. ΦΙΝΑ, 100μ. ύπτιο 1.10.22

ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΑΓΚΥΠΡΙΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ

Αντώνης Πατσαλίδης (Ν.Ο.Πάφου): 400μ. μικτή 5.02.20 (παμπαίδων Α’), 200μ. μικτή 2.22.12 (παμπαίδων Α’)

Λούκας Χατζηευσταθίου (Ν.Ο. Πάφου): 400μ. μικτή 5.27.36 (παμπαίδων Β΄), 200μ. ελεύθερο 2.15.26 (παμπαίδων Β΄)

Αναστασία Μπέκου (Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς): 200μ. ύπτιο 2.36.33 (παγκορασίδων Β΄)

Νέρι Αρμάντο Γκαμάρα (Ν.Ο. Κερύνειας): 50μ. πεταλούδα 27.66 (παμπαίδων Α’), 100μ. πεταλούδα 1.02.35 (παμπαίδων Α’)

Μαρίνος Μιτέλλας (Ν.Ο. Αμμοχώστου): 50μ. πεταλούδα 28.56 (παμπαίδων Β’), 100μ. πεταλούδα 1.04.76 (παμπαίδων Β΄), 50μ. ελεύθερο 27.44 (παμπαίδων Β΄)

Δημητριάνα Ζήνωνος (Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς): 50μ. πεταλούδα 31.45 (παγκορασίδων Β΄)

Παναγιώτης Πανάρετος (Ν.Ο. Αμμοχώστου): 100μ. πρόσθιο 1.11.53 (παμπαίδων Α’), 50μ. πρόσθιο 32.88 (παμπαίδων Α’), 200μ. πρόσθιο 2.37.34  (παμπαίδων Α΄)

Στέφανος Ελευθερίου (Ν.Ο. Αμμοχώστου): 100μ. πρόσθιο 1.14.15 (παμπαίδων Β΄), 50μ. πρόσθιο 34.59 (παμπαίδων Β’)

Σταύρος Τζιρτζιπής (Ν.Ο. Λάρνακας): 200μ. ελεύθερο 1.58.17 (παίδων), 1500μ. ελεύθερο 16.48.94 (παίδων)

Μάρκος Ιακωβίδης (Ν.Ο. Λευκωσίας): 50μ. πρόσθιο 30.67 (παίδων)

Κωνσταντίνος Φραγκουλίδης (Ν.Ο. Πάφου): 200μ. ελεύθερο 2.04.44 (παμπαίδων Α΄), 400μ. ελεύθερο 4.18.61 (παμπαίδων Α’), 800μ. ελεύθερο 9.00.46 (παμπαίδων Α΄)

Αντώνιο Νικολάου (Ν.Ο. Πάφου): 400μ. ελεύθερο 4.40.52 (παμπαίδων Β΄)

Ναταλία Χατζηκυριάκου (Ν.Ο. Αμμοχώστου): 100μ. πεταλούδα 1.10.81 (παγκορασίδων Β΄)

Ελένη Στεφανίδου (Ν.Ο. Λάρνακας): 200μ. μικτή 2.25.01 (κορασίδων)

Ν.Ο. Λεμεσού (Χατζηχριστοφή Κωνσταντίνος, Κωστέκογλου Αναστάσιος, Παπακυριακού Αλέξης, Νικολαίδης Νικόλας): 4Χ100μ. ελεύθερο 3.56.43 (παμπαίδων Α’)

Ν.Ο. Αμμοχώστου (Παρίση Μαριάννα, Μιχαήλ Άντρεα, Χατζηκυριάκου Ναταλία, Ιωαννίδη Φωτεινή): 4Χ100μ. μικτή 4.55.69 (παγκορασίδων Α΄)

Ν.Ο. Λευκωσίας (Μπάρον Άννα, Τσιτσεκλή Αμαλία, Μπάρον Καρολίνα, Οικονομίδου Αλεξάνδρα): 4Χ100μ. μικτή 5.04.97 (παγκορασίδων Β΄)

Ν.Ο. Κερύνειας (Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος, Πουρκού Ιωάννης, Ζωτιάδης Γεώργιος, Καλαβάς Παναγιώτης): 4Χ100μ. μικτή 4.07.99 (παίδων)

Ν.Ο. Αμμοχώστου (Μούγης Σοφοκλής, Πανάρετος Παναγιώτης, Βαρνάβα Ανδρέας, Κωνσταντίνου Χαράλαμπος): 4Χ100μ. μικτή 4.18.59 (παμπαίδων Α’)

ΝΕΟΙ – ΝΕΑΝΙΔΕΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (τελική)

  1. Ν. Ο. Αμμοχώστου 415
  2. Ν. Ο. Λεμεσού 260,5
  3. Ν. Ο. Κερύνειας 181,5
  4. Ν. Ο. Λευκωσίας 98
  5. ΑΠΟΕΛ 77
  6. Ν. Ο. Λάρνακας 54
  7. Ν. Ο. Πάφου 16
  8. Ν. Ο Κωνσταντίας 15
  9. Ν. Ο. Αγλαντζιάς 0
  10. Ν. Ο Μέσα Γειτονιάς 0

ΠΑΙΔΕΣ – ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (τελική)

  1. Ν. Ο Αμμοχώστου 459
  2. Ν. Ο. Κερύνειας 314
  3. Ν. Ο. Αγλαντζιάς 115
  4. Ν. Ο. Λεμεσού 107
  5. Ν. Ο. Κωνσταντίας 98
  6. Ν. Ο. Λάρνακας 94
  7. ΑΠΟΕΛ 86
  8. Ν. Ο. Λευκωσίας 85
  9. Ν. Ο. Μέσα Γειτονιάς 58
  10. Ν. Ο. Πάφου 56

Τα πλήρη αποτελέσματα των αγώνων είναι: 400μ. Μικτή Ατομική: Νέων: Ιακωβίδης Τζιόζεφ (Λ/σού) 4.41.81, Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 4.53.60, Πετρή Δημήτρης (Λ/σού) 4.57.44.  Παίδων: Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 4.52.94, Τυρίμου Εζεκίας (Αγλαντ.) 5.03.26, Κουσής Πέτρος (Αμ/στου) 5.08.54.  Παμπαίδων Α’: Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 5.02.20, Μάος Χαράλαμπος (Αγλαντ.) 5.16.92, Ιωάννου Νικόλας (Λ/σού) 5.35.05.  Παμπαίδων Β’: Χατζηευσταθίου Λούκας (Πάφου) 5.27.36, Χαραλάμπους Χάρης (Αμ/στου) 6.24.36, Χριστοφόρου Αχιλλέας (Αμ/στου) 6.44.17.  Νεανίδων: Παρασκευοπούλου Κυπριανή (Αμ/στου) 5.31.47, Ιωσήφ Άντρεα (Αμ/στου) 5.37.20, Περόντση Αικατερίνη (Αμ/στου) 6.01.26.  Κορασίδων: Πέτροβα Κριστίνα (Αμ/στου) 5.22.01, Αγιομαμίτου Αναστασία (Κερύν.) 5.32.95, Καλλινάκη Ζωή (Λ/κας) 5.37.48.  Παγκορασίδων Α’: Χαρίτου Σταυρινή (Αμ/στου) 5.52.37, Σολωμού Χαραλαμπία (Αμ/στου) 6.25.66.  Παγκορασίδων Β΄: Μιχαήλ Άντρεα (Αμ/στου) 5.41.51, Τρομπούκη Μέλανη (Λ/κας) 5.51.72, Βάσιλα Ελένη (Αμ/στου) 6.25.78.

100μ. Ελεύθερο: Νέων: Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 54.38, Ευαγγελίδης Κωνσταντίνος (Κερύν.) 55.31, ‘Οξινος Κυριάκος (Κερύν.) 56.08.  Παίδων: Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 54.41, Καλαβάς Παναγιώτης (Κερύν.) 54.48, Ζωτιάδης Γεώργιος (Κερύν.) 54.83. Παμπαίδων Α’: Κωνσταντίνου Χαράλαμπος (Αμ/στου) 58.01, Χατζηχριστοφή Κωνσταντίνος (Λ/σού) 58.87, Παρασκευάς Κωνσταντίνος (Αμ/στου) 59.94. Παμπαίδων Β’: Μιτέλλας Μαρίνος (Αμ/στου) 1.00.45, Παναγίδης Παναγιώτης (Αγλαντ.) 1.03.33, Ζένιου Ζήνωνας (Αμ/στου) 1.04.31. Νεανίδων: Καραμάνου Χρυσούλα (Αμ/στου) 58.80, Χατζηθεκλή Κυριακή (Αμ/στου) 1.03.16, Τσουλούπα Αγνή (Κερύν.) 1.04.26. Κορασίδων: Αντωνίου Κάλλια (Λ/σού) 58.52, Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Αμ/στου) 1.00.61, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 1.00.82. Παγκορασίδων Α’: Νικολαίδου Ιόλη (Αγλαν.) 1.01.57, Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 1.02.25, Καμπανέλλα Λουίζα (Πάφου) 1.06.83.    Παγκορασίδων Β’: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 1.04.56, Χατζηγιάννη Μιχαέλα (ΑΠΟΕΛ) 1.07.62, Οικονομίδου Αλεξάνδρα (Λ/σίας) 1.07.92.

200μ. Ύπτιο: Νέων:  Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 2.16.49, Καλλινάκης Ιωάννης (Λ/κας) 2.20.50, Παναγή Ανδρέας (Κων/τίας) 2.32.99. Παίδων:  Χουζούρης Ματθαίος (Κων/τίας) 2.17.12, Κούπμαν Σεπαστιάν (Πάφου) 2.18.55, Αλεξανδράκης Δημήτρης (Μέσα Γειτονιάς) 2.28.91. ΠαμπαίδωνΑ’: Μούγης Σοφοκλής (Αμ/στου) 2.19.27, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 2.21.15, Παπακυριακού Αλέξης (Λ/σού) 2.31.00. Παμπαίδων Β’: Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 2.24.20, Νεοφύτου Αντώνης- Νικόλας (Αμ/στου) 2.36.56, Σάββας Χρίστος (Λ/σίας) 2.40.42. Νεανίδων: Κυριάκου Λουκία (Αμ/στου) 2.35.71, Αγγελίδου Μαρίνα (Αμ/στου) 2.39.05, Στεφανίδου Μαρία (Κερύν.) 2.46.19. Κορασίδων: Κασάπη Λυδία (Αγλαν.) 2.32.64, Κωνσταντίνου Μαρία (Αμ/στου) 2.37.90, Στυλιανού Χριστίνα (Αμ/στου) 2.40.68. Παγκορασίδων Α’: Χουζούρη Ελένη (Κων/τίας) 2.52.98, Σολωμού Στυλιανή (Αμ/στου) 3.13.86. Παγκορασίδων Β’: Μπέκου Αναστασία (Μέσα Γειτονιάς) 2.36.33, Μπάρρον Άννα (Λ/σίας) 2.41.94, Stinyer Diana (Αμ/στου) 2.52.57.

50μ. Πεταλούδα: Νέων: Παύλου Ζαχαρίας (Κερύν.) 26.71, Αβραάμ Ανδρέας (Αμ/στου) 27.08, Νικολάου Πάρης (Κερύν.) 27.56.  Παίδων: Awwad Γιώργος (Κερύν.) 27.13, Ζωτιάδης Γεώργιος (Κερύν.) 27.57, Σιδηρόπουλος Μάξιμος (Αμ/στου) 27.85.  Παμπαίδων Α’: Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Κερύν.) 27.66, Νικολαίδης Νικόλας (Λ/σού) 28.56, Παρασκευάς Κωνσταντίνος (Αμ/στου) 28.98. Παμπαίδων Β’: Μιτέλλας Μαρίνος (Αμ/στου) 28.56, Λαμπράκης Ανδρέας (Λ/σίας) 32.59, Μιχαηλίδης Μάριος (Πάφου) 32.79. Νεανίδων: Νεοφύτου Σωτηρία (Λ/σού) 28.82, Καραμάνου Χρυσούλα (Αμ/στου) 29.17, Σκέντερ Ιωσηφίνα (Λ/σού) 30.36. Κορασίδων: Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 28.05, Πυλιώτη Σοφία-Χίλαρι (Κων/τίας)  30.69, Γεωργίου Μαρή (Αμ/στου) 30.71 Παγκορασίδων Α’:  Αγαθοκλέους Αφροδίτη (Μέσα Γειτονιάς) 30.38, Κυριάκου Σωτηρία (Αμ/στου) 31.63, Χουζούρη Ελένη (Κων/τίας) 35.31. Παγκορασίδων Β’: Ζήνωνος Δημητριάνα (Μέσα Γειτονιάς) 31.45, Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 31.86, Μπάρρον Καρολίνα (Λ/σίας) 32.84.

4Χ100μ. Ελεύθερο: Νέων: Ν.Ο. Κερύνειας 3.39.74, Ν.Ο. Λεμεσού 3.43.30, Ν.Ο Αμμοχώστου 3.44.26. Παίδων: Ν.Ο. Κερύνειας 3.45.57, Ν.Ο. Λευκωσίας 3.53.85, Ν.Ο Αμμοχώστου 3.54.56.  Παμπαίδων Α’Β’: Ν.Ο Αμμοχώστου 3.55.34, , Ν.Ο. Λεμεσού 3.56.43, , Ν.Ο. Αγλατζιάς 4.07.72.  Νεανίδων: Ν.Ο Αμμοχώστου 4.34.40. Κορασίδων: Ν.Ο Αμμοχώστου 4.11.01, Ν.Ο. Κερύνειας 4.12.78, ΑΠΟΕΛ 4.32.32. Παγκορασίδων ΑΒ’: Ν.Ο Αμμοχώστου 4.23.21, Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 4.24.44, Ν.Ο. Λευκωσίας 4.29.10

100μ. Πρόσθιο: Νέων: Τουμάζου Ιωάννης (Αμ/στου) 1.09.76, Στυλιανού Γιώργος (Αμ/στου) 1.13.14, Πετρή Δημήτρης (Λ/σού) 1.14.10. Παίδων: Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στου) 1.09.51, Δημητριάδης Μάρκος (Πάφου) 1.10.17, Πουρκού Ιωάννης (Κερύν.) 1.10.87. Παμπαίδων Α’: Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 1.11.53, Dultsev Dmitry (Πάφου) 1,13.01, Χατζηευσταθίου Νικόλας (Πάφου) 1.14.15. Παμπαίδων Β’: Ελευθερίου Στέφανος (Αμ/στου) 1.14.15, Αριστοβούλου Νικόλας (Μέσα Γειτονιάς) 1.18.27, Νικολάου Αντώνης (Αμ/στου) 1.25.64.  Νεανίδων: Παρασκευοπούλου Κυπριανή (Αμ/στου) 1.21.95, Τσουλούπα Αγνή (Κερύν.) 1.23.27, Φωτίου Δημητριάνα Μαίρη (Λ/σού) 1.28.31. Κορασίδων: Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 1.13.99, Παναγή Σοφία (Μέσα Γειτονιάς) 1.19.17, Zelmanova Elizabeth (Αμ/στου) 1.23.57. Παγκορασίδων Α’: Ζηνοβίου Ευδοκία (Κερύν.) 1.21.12, Παρασκευαίδου Στεφανία (Αγλαν.) 1.27.08, Νικήτα Μόρφω (Λ/σίας) 1.29.51.  Παγκορασίδων Β’: Νικολάου Στέφανη (Λακατ.) 1.21.04, Μιχαήλ Άντρεα (Αμ/στου) 1.24.02, Erokhina Maria (Πάφου) 1.29.36

200μ. Ελεύθερο: Νέων: Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 1.54.69, Ιακωβίδης Τζιόζεφ (Λ/σού) 1.58.65  Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 2.00.18. Παίδων: Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 1.58.17, Καλαβάς Παναγιώτης (Κερυν.) 1.58.37, Ζωτιάδης Γεώργιος (Κερύν.) 2.00.42.  Παμπαίδων Α’: Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος (Πάφου) 2.04.44, Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Κερύν.) 2.06.32, Κωνσταντίνου Χαράλαμπος (Αμ/στου) 2.06.53.  Παμπαίδων Β’: Χατζηευσταθίου Λούκας (Πάφου) 2.15.26, Χρήστου Γιώργος (Πάφου) 2.16.72, Παναγίδης Παναγιώτης (Αγλαν.) 2.19.75. Νεανίδων: Καραμάνου Χρυσούλα (Αμ/στου) 2.11.38, Χατζηθεκλή Κυριακή (Αμ/στου) 2.20.75, Μικελλίδη ‘Ελενα (ΑΠΟΕΛ) 2.25.18. Κορασίδων: Αντωνίου Κάλλια (Λ/σου) 2.07.58, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.08.89, Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Αμ/στου) 2.13.58. Παγκορασίδων Α’: Νικολαίδου Ιόλη (Αγλαν.) 2.13.01, Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 2.18.23, Ιωαννίδη Φωτεινή ( Αμ/στου) 2.18.89. Παγκορασίδων Β’: Μπάρρον Καρολίνα (Λ/σίας) 2.24.83, Μικελλίδη Νικόλ (ΑΠΟΕΛ) 2.24.83, Ζήνωνος Δημητριάνα (Μέσα Γειτονιάς) 2.26.57.

50μ. Ύπτιο: Νέων: Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 27.39, Αναστασίου Μιχάλης (Αμ/στου) 30.02, Καλλινάκης Ιωάννης (Λ/κας) 30.78. Παίδων: Χουζούρης Ματθαίος (Κων/τίας) 28.87, Κούπμαν Σεπάστιαν (Πάφου) 29.68, Χατζηκωσταντής Κωνσταντίνος (Κερύν.) 30.23. Παμπαίδων Α’: Μούγης Σοφοκλής (Αμ/στου) 30.09, Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 30.26, Παπακυριακού Αλέξης (Λ/σού) 31.46. Παμπαίδων Β’: Νεοφύτου Αντώνης-Νικόλας (Αμ/στου) 33.65, Χρήστου Γιώργος (Πάφου) 34.21, Σάββα Χρίστος (Λ/σίας) 34.44. Νεανίδων: Νεοφύτου Σωτηρία (Λ/σού) 31.47 Αγγελίδου Μαρίνα (Αμ/στου) 32.45, Στεφανίδου Μαρία (Κερύν.) 35.65. Κορασίδων: Αντωνίου Κάλλια (Λ/σου) 31.58, Κασάπη Λυδία (Αγλαντ.) 32.55, Πυλιώτη Σοφία Χίλαρι (Κων/τίας) 32.99. Παγκορασίδων Α’: Αγαθοκλέους Αφροδίτη (Μέσα Γειτονιάς) 32.48, Καμπανέλλα Λουίζα (Πάφου) 34.77, Χουζούρη Ελένη (Κων/τίας) 36.42. Παγκορασίδων Β’:  Μπέκου Αναστασία (Μέσα Γειτονιάς) 32.72, Χριστοφόρου Σταυριάνα (Μέσα Γειτονιάς) 35.56, Μπάρρον Άννα (Λ/σίας) 36.00.

1500μ. Ελεύθερο: Νέων: Ιωαννίδης Νικόλας (ΑΠΟΕΛ) 16.31.58, Μαραγκός Ανδρέας (Λ/σού) 17.43.57. Παίδων: Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 16.48.94, Κυλίλης Ανδρέας (ΑΠΟΕΛ) 16.53.42, Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 17.16.76. Παμπαίδων Α’: Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος (Πάφου) 17.24.33, Μπάρρον Ντέιβιντ (Λ/σίας) 18.16.51, Μανώλη Χρήστος (Πάφου) 18.53.45.  Παμπαίδων Β’: Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 18.40.01, Κυριάκου Νικόλας (Πάφου) 19.40.33, Παππούς Παναγιώτης (Λ/σού) 20.29.25. Νεανίδων: Μικελλίδη Έλενα (ΑΠΟΕΛ) 19.41.71, Περόντση Αικατερίνη (Αμ/στου) 20.11.25, Ττίκκου Κατερίνα (ΑΠΟΕΛ) 21.54.58. Κορασίδων: Καλλινάκη Ζωή (Λ/κας) 19.54.70, Λοίζου Δέσποινα (ΑΠΟΕΛ) 20.15.26, Παπαλουκά Καρολίνα (Αμ/στου) 21.21.16. Παγκορασίδων Α’: Ζηνοβίου Ευδοκία (Κερύν.) 19.05.44, Ιωαννίδη Φωτεινή (Αμ/στου) 20.04.76, Νησιώτη Άννα (Αμ/στου) 21.26.43. Παγκορασίδων Β’: Τρομπούκη Μέλανη (Λ/κας) 20.15.00, Μικελλίδη Νικόλ (ΑΠΟΕΛ) 20.22.88

50μ. Πρόσθιο: Νεανίδων: Παρασκευοπούλου Κυπριανή (Αμ/στου) 36.84,Τσουλούπα Αγνή (Κερύν.) 38.12, Φωτίου Δημητριάνα Μαίρη (Λ/σού) 38.22. Κορασίδων: Schegoleva Alexandra (Αμ/στου) 34.07, Παναγή Σοφία (Μέσα Γειτονιάς) 35.34, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 36.49. Παγκορασίδων Α’: Ζηνοβίου Ευδοκία (Κερύν.) 36.43, Χαρίτου Σταυρινή (Αμ/στου) 38.85, Παρασκευαίδου Στεφανία (Αγλαν.) 39.68. Παγκορασίδων Β’: Νικολάου Στέφανη (Λακατ.) 36.70, Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 37.23, Μιχαήλ ‘Αντρεα (Αμ/στου) 38.22. Νέων: Τουμάζου Ιωάννης (Αμ/στου) 30.50, Αβραάμ Ανδρέας (Αμ/στου) 32.51, Ευαγγελίδης Κωνσταντίνος (Κερύν.) 32.61. Παίδων: Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 30.67, Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στου) 31.80, Δημητριάδης Μάρκος (Πάφου) 31.94. Παμπαίδων Α’: Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 32.88, Dultsev Dmitry (Πάφου) 33.20, Χατζηευσταθίου Νικόλας (Πάφου) 33.99. Παμπαίδων Β’: Ελευθερίου Στέφανος (Αμ/στου) 34.59, Αριστοβούλου Νικόλας (Μέσα Γειτονιάς) 35.60, Παναγίδης Παναγιώτης (Αγλαντ.) 37.52.

400μ. Ελεύθερο: Νεανίδων: Καραμάνου Χρυσούλα (Αμ/στου) 4.37.94, Μικελλίδη ‘Ελενα (ΑΠΟΕΛ) 4.58.98, Περόντση Αικατερίνη (Αμ/στου) 5.04.91. Κορασίδων: Petrova Khristina (Αμ/στου) 4.40.09, Καλλινάκη Ζωή (Λ/κας) 4.56.77, Ιωάννου Δέσποινα (Κερύν.) 4.57.96.  Παγκορασίδων Α’: Νικολαίδου Ιόλη (Αγλαντ.) 4.43.51, Ιωαννίδη Φωτεινή (Αμ/στου) 4.58.84, Πέτρου Μελίνα (Λ/σίας) 5.01.92.  Παγκορασίδων Β΄: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 4.53.84, Οικονομίδου Αλεξάνδρα (Λ/σίας) 5.19.07, Χατζηγιάννη Μιχαέλα (ΑΠΟΕΛ) 5.23.03.  Νέων: Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 4.04.20, Ιωαννίδης Νικόλας (ΑΠΟΕΛ) 4.11.69, Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 4.16.21.  Παίδων: Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 4.13.39, Καλαβάς Παναγιώτης (Κερύν.) 4.17.60, Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 4.18.65.  Παμπαίδων Α’: Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος (Πάφου) 4.18.61, Μπάρρον Ντέιβιντ (Λ/σίας) 4.26.55, Κωνσταντίνου Χαράλαμπος (Αμ/στου) 4.29.30.  Παμπαίδων Β΄: Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 4.40.52, Νεοφύτου Αντώνης Νικόλας (Αμ/στου) 5.03.57, Ζένιου Ζήνωνας (Αμ/στου) 5.08.36.

100μ. Πεταλούδα: Νεανίδων: Νεοφύτου Σωτηρία (Λ/σού) 1.02.40, Ιωσήφ Άντρεα (Αμ/στου) 1.10.68, Σκέντερ Ιωσηφίνα (Λ/σού) 1.12.65.  Κορασίδων: Παπαπέτρου Τόνια-Μαρία (Αμ/στου) 1.08.27, Γεωργίου Μαρή (Αμ/στου) 1.08.67, Παγλά Χρυσή (Αγλαντ.) 1.09.93.  Παγκορασίδων Α’: Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 1.08.44, Κυριάκου Σωτηρία (Αμ/στου) 1.11.80.  Παγκορασίδων Β΄: Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 1.10.81, Τρομπούκη Μέλνη (Λ/κας) 1.13.00, Ζήνωνος Δημητριάνα (Μέσα Γειτονιάς) 1.13.15.  Νέων: Παύλου Ζαχαρίας (Κερύν.) 58.58, Τουμάζου Ιωάννης (Αμ/στου) 58.93, Αβραάμ Ανδρέας (Αμ/στου) 59.09.  Παίδων: Αγουάτ Γιώργος (Κερύν.) 1.00.69, Φικάρδος Χρίστος (Κερύν.) 1.00.98, Μιτσίδης Κωνσταντίνος (Αμ/στου) 1.01.57.  Παμπαίδων Α’: Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Κερύν.) 1.02.35, Νικολαίδης Νικόλας (Λ/σού) 1.04.22, Βαρνάβα Ανδρέας (Αμ/στου) 1.04.23.  Παμπαίδων Β΄: Μιτέλλας Μαρίνος (Αμ/στου) 1.04.76, Χρίστου Γιώργος (Πάφου) 1.09.87, Andrianov Nikita (Αμ/στου) 1.12.37.

200μ. Μικτή: Νεανίδων: Τσουλούπα Αγνή (Κερύν.) 2.35.38, Κυριάκου Λουκία (Αμ/στου) 2.41.52, Ιωσήφ ‘Αντρεα (Αμ/στου) 2.41.67.  Κορασίδων: Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 2.25.01, Πέτροβα Κριστίνα (Αμ/στου) 2.28.26, Ζελμάνοβα Ελισάβετ (Αμ/στου) 2.36.56.  Παγκορασίδων Α’: Αγαθοκλέους Αφροδίτη (Μέσα Γειτονιάς) 2.35.58, Χαρίτου Σταυρινή (Αμ/στου) 2.45.70, Θεοχάρους Κλεονίκη (Πάφου) 2.59.72.  Παγκορασίδων Β’: Μπέκου Αναστασία (Μέσα Γειτονιάς) 2.40.39, Μπάρρον Άννα (Λ/σίας) 2.47.88, Χριστοφόρου Σταυριάνα (Μέσα Γειτονιάς) 2.53.10.  Νέων: Ιακωβίδης Τζιόζεφ (Λ/σού) 2.11.69, Πετρή Δημήτρης (Λ/σού) 2.19.17, Χειμώνας Τεύκρος (Λ/σίας) 2.20.39.  Παίδων: Χουζούρης Ματθαίος (Κων/ίας) 2.17.57, Ζωτιάδης Γιώργος (Κερύν.) 2.17.96, Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος (Κερύν.) 2.19.16.  Παμπαίδων Α’: Πατσαλίδης Αντώνης (Πάφου) 2.22.12, Μούγης Σοφοκλής (Αμ/στου) 2.26.14, Μάος Χαράλαμπος (Αγλαντ.) 2.28.71.  Παμπαίδων Β’: Αριστοβούλου Νικόλας (Μέσα Γειτονιάς) 2.42.10, Νικολάου Αντώνης (Αμ/στου) 2.48.28, Προδρομίτης Παύλος (Αγλαντ.) 2.56.81.

4Χ200μ. Ελεύθερο: Νεανίδων: Ν.Ο. Αμμοχώστου 10.25.17.  Κορασίδων: Ν.Ο. Αμμοχώστου 9.29.45, Ν.Ο. Κερύνειας 9.43.78, ΑΠΟΕΛ 10.04.32.  Νέων: Ν.Ο. Λεμεσού 8.09.32, Ν.Ο. Κερύνειας 8.28.71, Ν.Ο. Αμμοχώστου 8.43.53.  Παίδων: Ν.Ο. Κερύνειας 8.17.79, Ν.Ο. Αμμοχώστου 8.35.32, Ν.Ο. Λευκωσίας 8.50.22.

200μ. Πεταλούδα: Νεανίδων: Νεοφύτου Σωτηρία (Λ/σού) 2.28.94.  Κορασίδων: Αγιομαμίτου Αναστασία (Κερύν.) 2.41.25.  Παγκορασίδων Α’: Παπαδοπούλου Χρυστάλλα (Λ/σού) 2.34.28, Κυριάκου Σωτηρία (Αμ/στου) 2.47.01.  Παγκορασίδων Β’: Τρομπούκη Μέλανη (Λ/κας) 2.43.34, Χατζηκυριάκου Ναταλία (Αμ/στου) 2.44.76, Μπάρρον Καρολίνα (Λ/σίας) 2.47.62.  Νέων: Ιακωβίδης Τζιόζεφ (Λ/σού) 2.10.64, Παύλου Ζαχαρίας (Κερύν.) 2.11.83, Νικολάου Πάρης (Κερύν.) 2.12.14.  Παίδων: Φικάρδος Χρίστος (Κερύν.) 2.13.89, Καλαβάς Παναγιώτης (Κερύν.) 2.18.93, Μαυρομμάτης Γιάννης (Αγλαντ.) 2.21.36.  Παμπαίδων Α΄: Γκαμάρα Νέρι Αρμάντο (Κερύν.) 2.24.32, Μανώλη Χρίστος (Πάφου) 2.24.76, Βαρνάβα Ανδρέας (Αμ/στου) 2.24.80.  Παμπαίδων Β΄: Χρίστου Γιώργος (Πάφου) 2.35.75, Λαμπράκης Ανδρέας (Λ/σίας) 2.49.25, Δημητρίου Κωνσταντίνος (Αμ/στου) 2.54.77.

100μ. Ύπτιο: Νεανίδων: Κυριάκου Λουκία (Αμ/στου) 1.11.61, Αγγελίδου Μαρίνα (Αμ/στου) 1.13.02, Στεφανίδου Μαρία (Κερύν.) 1.17.30.  Κορασίδων: Κασάπη Λυδία (Αγλαντ.) 1.10.09, Παπαπέτρου Τόνια Μαρία (Αμ/στου) 1.10.82, Πυλιώτη Σοφία Χίλαρη (Κων/ίας) 1.11.88.  Παγκορασίδων Α: Καμπανέλλα Λουίζα (Πάφου) 1.16.21, Χουζούρη Ελένη (Κων/ίας) 1.19.38, Σολωμού Στυλιανή (Αμ/στου) 1.32.98.  Παγκορασίδων Β΄: Μπέκου Αναστασία (Μέσα Γειτονιάς) 1.10.22, Μπάρρον Άννα (Λ/σίας) 1.16.74, Χριστοφόρου Σταυριάνα (Μέσα Γειτονιάς) 1.18.22.  Νέων: Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 1.02.03, Καλλινάκης Ιωάννης (Λ/κας) 1.06.22, Σάββα Σταύρος (Αμ/στου) 1.07.26, Παίδων: Χουζούρης Ματθαίος (Κων/ίας) 1.02.85, Χατζηκωνσταντής Κωνσταντίνος (Κερύν.) 1.03.42, Κούπμαν Σεπαστιάν (Πάφου) 1.03.90.  Παμπαίδων Α’: Μούγης Σοφοκλής (Αμ/στου) 1.03.04, Παπακυριακού Αλέξης (Λ/σού) 1.09.17, Αβερκίου Κωνσταντίνος (Μέσα Γειτονιάς) 1.13.80.  Παμπαίδων Β’: Νικολάου Αντώνιο (Πάφου) 1.08.34, Νεοφύτου Αντώνης Νικόλας (Αμ/στου) 1.12.73, Σάββα Χρίστος (Λ/σίας) 1.14.04.

50μ. Ελεύθερο: Νεανίδων: Χατζηθεκλή Κυριακή (Αμ/στου) 28.79, Σκέντερ Ιωσηφίνα (Λ/σού) 29.51, Boloux Alexandra (Λ/σίας) 30.05.  Κορασίδων: Αντωνίου Κάλλια (Λ/σού) 26.59, Στεφανίδου Ελένη (Λ/κας) 28.28, Δημητρίου Αλεξάνδρα (Κερύν.) 28.44.  Παγκορασίδων Α’: Αγαθοκλέους Αφροδίτη (Μέσα Γειτονιάς) 28.42, Ιωαννίδη Φωτεινή (Αμ/στου) 29.46, Επιφανίου Δέσποινα (Αγλαντ.) 31.48.  Παγκορασίδων Β’: Ζήνωνος Δημητριάνα (Μέσα Γειτονιάς) 30.04, Μικελλίδη Νικόλ (ΑΠΟΕΛ) 30.38, Χατζηγιάννη Μιχαέλλα (ΑΠΟΕΛ) 30.71.  Νέων: Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 24.78, Ευαγγελίδης Κωνσταντίνος (Κερύν.) 25.16, Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 25.41.  Παίδων: Ιακωβίδης Μάρκος (Λ/σίας) 24.67, Μιτσίδης Κωνσταντίνος (Αμ/στου) 25.46, Σιδηρόπουλος Μάξιμος (Αμ/στου) 25.50.  Παμπαίδων Α’: Κωνσταντίνου Χαράλαμπος (Αμ/στου) 26.56, Παρασκευά Κωνσταντίνος (Αμ/στου) 27.23, Νικολαίδης Νικόλας (Λ/σού) 27.29.  Παμπαίδων Β’: Μιτέλλας Μαρίνος (Αμ/στου) 27.44, Παναγίδης Παναγιώτης (Αγλαντ.) 29.61, Andrianov Nikita (Αμ/στου) 30.25.

200μ. Πρόσθιο: Νεανίδων: Παρασκευοπούλου Κυπριανή (Αμ/στου) 2.55.43.  Κορασίδων: Σιεκόλεβα Αλεξάνδρα (Αμ/στου) 2.36.28, Σωτηρίου Ραφαέλλα (Αμ/στου) 2.53.78, Παναγή Σοφία (Μέσα Γειτονιάς) 2.55.59.  Παγκορασίδων Α’: Χαρίτου Σταυρινή (Αμ/στου) 3.04.05, Λοίζου Μαρία (Λ/κας) 3.09.24, Παρασκευαίδου Στεφανία (Αγλαντ.) 3.09.84.  Παγκορασίδων Β’: Μιχαήλ Άντρεα (Αμ/στου) 3.00.70, Νικολάου Στέφανη (Λακατάμιας) 3.02.25, Εροκίνα Μαρία (Πάφου) 3.09.70.  Νέων: Τουμάζου Ιωάννης (Αμ/στου) 2.34.28, Στυλιανού Γιώργος (Αμ/στου) 2.41.29, Πετρή Δημήτρης (Λ/σού) 2.45.04.  Παίδων: Θεμιστοκλέους Μάριος (Αμ/στου) 2.30.60, Ελευθερίου Ραφαήλ (Αμ/στου) 2.32.23, Δημητριάδης Μάρκος (Πάφου) 2.33.62.  Παμπαίδων Α’: Πανάρετος Παναγιώτης (Αμ/στου) 2.37.34, Χατζηευσταθίου Νικόλας (Πάφου) 2.39.78, Dultsev Dmitry (Πάφου) 2.44.03.  Παμπαίδων Β’: Ελευθερίου Στέφανος (Αμ/στου) 2.41.96, Νικολάου Αντώνης (Αμ/στου) 2.55.39, Αριστοβούλου Νικόλας (Μέσα Γειτονιάς) 2.56.71.

800μ. Ελεύθερο: Νεανίδων: Περόντση Αικατερίνη (Αμ/στου) 10.28.01, Μικελλίδη Έλενα (ΑΠΟΕΛ) 10.37.87, Ττίκκου Κατερίνα (ΑΠΟΕΛ) 11.20.62.  Κορασίδων: Πέτροβα Κριστίνα (Αμ/στου) 9.51.77, Καλλινάκη Ζωή (Λ/κας) 10.12.28, Γεωργίου Μαρή (Αμ/στου) 10.23.66.  Παγκορασίδων Α’: Νικολαίδου Ιόλη (Αγλαντ.) 9.55.95, Ζηνοβίου Ευδοκία (Κερύν.) 10.02.88, Πέτρου Μελίνα (Λ/σίας) 10.28.47.  Παγκορασίδων Β΄: Τσιτσεκλή Αμαλία (Λ/σίας) 10.08.37, Μικελλίδη Νικόλ (ΑΠΟΕΛ) 10.34.28, Δημοσθένους Νικολέττα (Πάφου) 11.14.21.  Νέων: Χατζηττοουλής Κωνσταντίνος (Λ/κας) 8.31.25, Ιωαννίδης Νικόλας (ΑΠΟΕΛ) 8.34.29, Μαραγκός Ανδρέας (Λ/σού) 9.21.26.  Παίδων: Τζιρτζιπής Σταύρος (Λ/κας) 8.48.21, Ονουφρίου Κωνσταντίνος (Λ/σού) 8.54.71, Κούπμαν Σεπαστιάν (Πάφου) 8.58.13.  Παμπαίδων Α’: Φραγκουλίδης Κωνσταντίνος (Πάφου) 9.00.46, Μπάρρον Ντέιβιντ (Λ/σίας) 9.19.02, Χατζηχριστοφή Κωνσταντίνος (Λ/σού) 9.25.70.  Παμπαίδων Β’: Χατζηευσταθίου Λούκας (Πάφου) 9.48.87, Κυριάκου Νικόλας (Πάφου) 10.25.55, Ζένιου Ζήνωνας (Αμ/στου) 10.45.80.

4Χ100μ. Μικτή: Νεανίδων: Ν.Ο. Αμμοχώστου 4.49.89, Ν.Ο. Λεμεσού 5.06.98.  Κορασίδων: Ν.Ο. Αμμοχώστου 4.41.56, Ν.Ο. Κερύνειας 4.59.15, ΑΠΟΕΛ 5.31.58.  Παγκορασίδων Α’Β’: Ν.Ο. Αμμοχώστου 4.55.69, Ν.Ο. Μέσα Γειτονιάς 4.56.30, Ν.Ο. Λευκωσίας 5.04.97.  Νέων: Ν.Ο. Λεμεσού 4.10.88, Ν.Ο. Αμμοχώστου 4.12.33, Ν.Ο. Κερύνειας 4.25.24.  Παίδων: Ν.Ο. Κερύνειας 4.07.99, Ν.Ο. Αμμοχώστου 4.21.90, Ν.Ο. Λεμεσού 4.36.29.  Παμπαίδων Α΄Β΄: Ν.Ο. Αμμοχώστου 4.18.59, Ν.Ο. Πάφου 4.23.11, Ν.Ο. Λεμεσού 4.30.81.